ورق فنری

ورق CK60

ورق CK60

ورق فنری CK60

فولاد ۱.۱۲۲۱ که آن را در صنعت با نام فولاد CK60 می‏‌شناسند، جزو فولادهای فنر از دسته‌ی فولادهای پرکربن است. ترکیب شیمیایی فولاد CK60 شامل ۰/۶۵ – ۰/۵۷ درصد کربن، ۰/۹-۰/۶ درصد منگنز، ۰/۱ درصد مولیبدن، ۰/۴ درصد نیکل، ۰/۴ درصد سیلسیم و مقادیر جزیی فسفر و گوگرد می‌شود.
این فولاد پس از سخت‌‏سازی و کوئنچ در روغن یا آب خاصیت ارتجاعی پیدا می‏‌کند و به همین دلیل هم با نام فولاد فنر مشهور است. در دسته‏‌بندی دیگری فولاد CK60  را به عنوان فولاد عملیات‏ حرارتی‏‌پذیر و در مقایسه با CK45 در نظر می‏‌گیرند. فولادهای فنر دارای تنش تسلیم بالا هستند.
از دیگر ویژگی‏‌های فولاد CK60 می‏‌توان به مقاومت در برابر سایش اشاره کرد. وجود عنصر سیلسیم به خاصیت فنری فولاد CK60 کمک کرده است

ورق های CK60 با توجه به خاصیت ضد سایش بودنی که در خود دارند، می توانند گزینه ی مناسبی برای ساخت کلیه قطعات و کلیه ی سازه هایی که در تماس با سایش بالا هستند، قراربگیرند. نوع ورق CK60 بایست خواص مکانیکی معادل 750MP مقاومت مکانیکی در سازه را برای ضخامت های زیر 5 میلی متر تحمل نماید. ورق فولادی CK60 که برابر استاندارد آلمان 1.1221 نیز شناخته می شود و در دسته فولاد های ضد سایش قرار می گیرد .

جدول آنالیز فولاد ck60

ورق CK60

کاربرد ورق فنری 1.1221

فولاد فنر CK60 همانطور که از نام آن پیداست، بیشتر در خصوص ابزار فنر کاربرد دارد. از جمله مصارف فولاد ۱.۱۲۲۱ می‏‌توان به ساخت فنر در ابعاد مختلف، واشر و سیستم‏‌های تعلیق اتومبیل‏‌ها اشاره کرد. کاربرد فولاد CK60 در ساخت چکش، پیچ و مهره، سندان، آچار، وسایل کشاورزی و غیره نیز قابل ذکر می‏‌باشد. از میلگرد CK60 در صنایع اتومبیل و نفت و گاز استفاده می‏‌شود.

قیمت ورق فنری Ck60

به علت نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت ورق Ck60 با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =