ورق های عملیات حرارتی

ورق 4140

4140

ورق آلیاژی 4140

ورق 4140  مانند (ورق Mo40 ، ورق 4130) یکی از انواع ورق های عملیاتی و حرارتی شونده است که شامل کربن، کروم و مولیبدن می‌باشد. این نوع فولاد به دلیل ویژگی‌های خود از جمله مقاومت بالا در برابر سایش، سختی و مقاومت در برابر خوردگی، در صنایع مختلفی مانند صنایع هوافضا، خودروسازی، ابزار دقیق، مواد شیمیایی و… استفاده می‌شود.
این فولاد دارای سختی بالایی است و می‌توان آن را با روش‌های حرارتی مختلفی مانند نرم‌کردن و تصلب‌بخشی کرد. همچنین، ورق 4140 دارای مقاومت بالایی در برابر خمش، کشش و فشار است و به همین دلیل در صنایعی که نیاز به مواد با مقاومت بالا دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در کاربردهای صنعتی، ورق 4140 معمولاً به عنوان قطعاتی مانند شافت‌ها، گیره‌ها، گلویی‌ها، دیسک‌ها و دیگر قطعاتی که نیاز به مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی دارند، استفاده می‌شود.

جدول آنالیز فولاد 4140

4140

کاربرد ورق 4140

از آنجا که این فولاد در گروه فولاد های خاص و کم آلیاژ طبقه بندی میشوند، مینوان گفت که این فلز کاربرد های خاص صنایع را برطرف میکند و به صورت معمول برای مصارف عادی نمیتوان آن را پیشنهاد کرد اگر بخواهیم از کاربرد های آن نام ببریم میتوانید به صنعت هوا و فضا ، نفت و گاز صنایع دفاعی و کشاورزی ، صنعت خودرو سازی و تمامی صنعت هایی که نیاز به کاربرد های ذکر شده در مقاله دارند نام ببریم.

این ورق در آداپتورها، سوپاپ ها، شفت و قطعات هیدرولیک، اسپیندل تراش، قطعات لجن، اسپیندل میلز، شفت موتور، شفت پمپ، دارندگان ابزار، پیچ و مهره، کرم ها و …. استفاده میشود .

خصوصیات مکانیکی آلیاژ 4140

AISI 4140 چندین ویژگی مکانیکی مهم دارد، از جمله:

1-مقاومت کششی: این فولاد به طور معمول دارای مقاومت کششی نهایی در حدود 95،000 psi است.

2-سختی

3-شکل پذیری

4-سخت کاری

قیمت ورق 4140

به علت نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت ورق 4140 با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =