نبشی

نبشی آهنی

نبشی آهنی

نبشی آهنی

نبشی آهنی به شکل L بوده و در برابر آب و هوا دچار زنگ‌زدگی نمی‌شود و ترکیبات آن آلیاژ آهن، فولاد، کروم، کربن و نیکل است.

از این نوع نبشی می‌توان در محیط‌ هایی که دارای رطوبت زیاد هستند استفاده کرد. و همچنین در ساختمان‌سازی از اهمیت زیادیبرخوردارهستند و کاربردهای فراوانی دارند.

نبشی آهنی چیست ؟

نبشی پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه های متفاوت استفاده می شود. این مقطع یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه های عمرانی, ساختمانی و صنعتی استفاده می گردد. علاوه بر این می توان از به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه های دیگر استفاده نمود.

انواع نبشی آهنی

نبشی ها از لحاظ نوع تولید به دو نوع تقسیم می شوند:

  • نبشی پرسی
  • نبشی فابریک
  • نبشی بال مساوی
  • نبشی بال نامساوی

قیمت نبشی آهنی

قیمت روز نبشی، مثل مقاطع فولادی دیگر، نوسان‌های قابل پیش‌بینی و غیرقابل پیش‌بینی را تجربه می‌کند و عوامل مختلفی می‌توانند روی هزینه این محصول تأثیر داشته باشند. به‌طورکلی، امکان پیش‌بینی دقیق قیمت وجود ندارد، زیرا در برخی موارد نوسان‌ها هیچ دلیلی ندارند و فقط به‌دنبال رکود یا تورمی که در سایر محصولات ایجاد شده، ایجاد می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت روز نبشی آهنی با کارشناسان ما در فولاد مهام در تماس باشید         شماره تماس :   09121467006

و یا برای خرید حضوری به آدرس : تهران , بلوار طاووس , بلوک خرداد جنوبی , پلاک 71 مراجعه کنید

نبشی پرسی

نبشی پرسی، یکی از انواع نبشی‌های مورد استفاده در ساختمان‌سازی و صنایع مختلف است. اساس ساخت نبشی پرسی، پروفیل نورد سرد است. برای ساخت نبشی پرسی، ابتدا باید ورق‌های فولادی را بُرش دهند و پس از بُرش، این ورق‌ها را برای شکل‌دهی در دستگاه رول‌فرمینگ قرار می‌دهند

نبشی فابریک

منظور این است که پس از بیرون آمدن از کارخانه عملیات دیگری بر روی آن انجام نشده است. نبشی فابریک نیز به همین مفهوم می باشد. یعنی نبشی که به همین شکل قابل استفاده در صنعت و ساختمان سازی از کارخانه بیرون آمده. منظور از کارخانه در اینجا کارخانه نورد گرم می باشد. از این رو نبشی فابریک معادل عبارت Hot rolled steel angle که به معنی نبشی آهنی نورد گرم می باشد تعریف شده است.

تفاوت نبشی پرسی با نبشی فابریک

تفاوت نبشی پرسی و فابریک به روش تولید این دو محصول مربوط می‌شود. در واقع نبشی یک مقطع فولادی با دو ضلع عمود برهم می باشد و در کارهای ساختمانی و انواع سازه ها مورد استفاده قرار میگیرد. از لحاظ فرآیند تولید، نبشی ها به دو گروه پرسی و فابریک تقسیم بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دو =