فولاد ساختمانی

میلگرد St37

st37

میلگرد St37

فولاد St37 در دو مقطع ورق و میلگرد عرضه میشود که به آن آهن نیز گفته میشود. علت این نام گذاری کمترین مقدار آلیاژیست که در این فولاد به کار رفته است.

میلگرد St37 در خانواده فولاد های ساختمانی قرار میدهند و میتوانید در میان فولاد کاران با نام میلگرد آهنی و ورق آهنی بیابید. فولاد St37 یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین انواع فولادیست که در ایران تولید میشود.

فولاد st37 که به دلیل دارا بودن درصد کربن پایین به نام فولاد نرم نیز شناخته می شود، دارای استحکام بالایی بوده و در کاربردهایی اعم از ساخت و ساز، صنایع دریایی و کشتی سازی به وفور یافت می شود. میلگردهای تولیدی با استفاده از فولاد st37، دارای خواصی اعم از استحکام بالا در کنار انعطاف پذیری فوق العاده می باشند. همچنین این میلگردها مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی نیز دارند از این رو دارای کاربردهای فراوانی نیز می باشند.

میلگرد st37
میلگرد st37

ترکیبات شیمیایی فولاد St37

st37

کاربرد فولاد st37

فولاد st37 به دلیل داشتن میزان کربن پایین، از استحکام و خاصیت جوش پذیری بالایی برخوردار بوده و به همین علت است که در صنایع ساختمان و راهسازی و ساخت پل ها و همچنین صنایع دریایی و کشتی سازی کاربرد فراوان دارد.

ویژگی فولاد ST37

وجود کربن کم در ساختار این نوع میلگرد، جوش پذیری بسیار مناسبی به آن بخشیده است و همین موضوع باعث شده است که بتوان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد.

کربن دهی یکی از مراحلی است که طی تولید این محصول انجام می‌شود و باعث بالارفتن خواص مکانیکی آن می‌شود. بالا رفتن مقاومت در سایش و افزایش سطح سختی، دو مورد از مهم ترین ویژگی‌های میلگرد ST37 است.

عملیات حرارتی با هدف سخت‌کاری یکی از فرآیند تولید این نوع میلگرد است. به این صورت که فولاد ST37 را تا رسیدن به دمایی بیشتر از دمای بحرانی حرارت داده می‌شود و بعد از آن باید در یک دمای ثابت بماند تا به درجه حرارت مورد نظر برسد.

فولاد ST37
فولاد ST37

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 14 =