لوله ی آتشخوار نوعی لوله ی آلیاژی است که برای عبور گاز و مایع در حرارت بالا استفاده میشود که این حرارت حداقل 450 سانتی گراد است.

در ساخت لوله آتشخوار از آلیاژ‌هایی استفاده می‌شود که در ساختار خود دارای کربن و منگنز می‌باشند و این مورد باعث افزایش تحمّل حرارتی و فشاری این لوله‌ها شده است.

لوله آتشخوار A106

لوله آتشخوار APL 5L

لوله آتشخوار و کاربرد آن در صنایع مختلف

لوله آتشخوار به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود همچنان در صنایع مختلف بدون جایگزین می‌باشد و امروزه از آن برای انتقال مایعات و گاز‌های دارای دما و فشار بسیار بالا استفاده می‌شود.

لوله آتشخوار یکی دیگر از انواع لوله های بدون درز است که آلیاژی متفاوت نسبت به لوله های مانیسمان دارند که باعث افزایش توانایی تحمل حرارت و فشار در آنها می شود.

این لوله ها بایستی تحمل حرارت حداقل ۴۵۰ درجه سانتی گراد را داشته باشند. لوله آتشخوار در کشورهای چین، رومانی، روسیه و اروپا تولید می شود.

غالباً از لوله های آتشخوار در ساخت مبدل های حرارتی و دیگ های بخار استفاده می شود.

کاربرد لوله آتشخوار

  • ساخت مخازن و دیگ های بخار
  • سیستم انتقال مایعات
  • صنایع شیمیایی و دارویی
  • صنعت کشتی سازی
  • صنعت ساختمان سازی
  • صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
  • ساخت موتورهای دیزلی
  • ساخت مبدل حرارتی

کیفیت بالای لوله های آتشخوار

ویژگی دیگر لوله های آتشخوار استاندارد و با کیفیت بودن آن ها می باشد. برای افزایش کیفیت این لوله های آتشخوار باید نکاتی از جمله شیوه ساخت لوله، جوشکاری مناسب، اجرای آزمون های کنترل کیفیت رعایت شود.

توجه داشته باشید که برای تولید دستگاه های فرآیندی به هیچ عنوان از لوله های آتشخوار ارزان و بی کیفیت استفاده نشود.

قابلیت انعطاف ‌پذیری بالا

به علت عبور سیالات داغ لازم است، لوله های آتشخوار قابلیت انبساط و انقباض در حرارت های بالا را داشته باشند تا از ترکیدن لوله ها جلوگیری شود.

لوله های آتشخوار گاهی نیاز است به زاویه های مختلف خم کاری شوند، در این صورت اگر خاصیت انعطاف پذیری نداشته باشند، احتمال بریده شدن و ایجاد خسارت در آن ها وجود دارد.

جمع بندی

لوله آتشخوار نوعی لوله صنعتی با آلیاژ خاص است. جنس لوله های آتشخوار به گونه ای است که در برابر فشار و حرارت های بالا مقاومت خوبی دارد

به همین جهت برای انتقال گازهای پرفشار و مایعات با حرارت بالا استفاده می شود. عنصر کربن و عنصر منگنز سبب ایجاد سختی و مقاومت بالای لوله های آتشخوار در برابر حرارت بالا می شود.

قیمت لوله های آتشخوار تحت تاثیر پارامترهای مختلفی تغییر می کند. پارامتر هایی مانند سایز لوله آتشخوار و میزان درزها و شکاف های لوله آتشخوار بر قیمت لوله های آتشخوار تاثیر می گذارند

برای اطلاع دقیق تر از هزینه نهایی خود میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

لوله آتشخوار
لوله آتشخوار
لوله آتشخوار
لوله آتشخوار