فولادهای خوش تراش (اتومات)

فولاد 1.0736

فولاد 1.0736

فولاد اتومات 1.0736

با توجه به پیشرفت ساخت و ساز و پیشرفت صنایع تولیدی، بی‌شک بشر برای رفع نیازهای خود نیاز به فولادی دارد که از مقاومت بالا با خواص ویژه برخوردار باشد.
فولاد خوش ‌تراش که به آن فولاد اتومات و یا ماشین کاری آزاد نیز گفته می‌ شود، فولادی است که اگر بر روی آن ماشین ‌کاری انجام شود، تراشه و یا براده‌ هایی از خود تولید می ‌کند.
خرده‌ های تراشه ‌ها باعث می ‌شود که فولاد ماشین‌ کاری ‌اش افزایش یابد و بهتر شود؛ به همین منظور آن خرده‌ ها را در ماشین‌ آلات از قطعات اصلی جدا می ‌کنند.
فولاد 1.0736 یا اتومات دارای خواص منحصر به فرد است که آن را از سایر فولادها جدا می ‌کند. فولاد 1.0736 با مشخصه ی استاندارد 11SMn37 شناخته میشود. ترکیبات شیمیایی این فولاد شامل 0.14% کربن، 0.05% سیلیسیوم، 1 – 1.5% منگنز، 0.11% فسفر و 0.34 – 0.4% گوگرد میشود.

خصوصیات مکانیکی فولاد 1.0736

خواص مکانیکی در عرض دانه ‌های فولاد خوش تراش به طور قابل توجهی پایین ‌تر از طول دانه است. خاصیت انعطاف پذیری و چقرمگی آن نسبت به فولادهای کربنی معمولی به دلیل وجود گوگرد و فسفر کمتر است. قابلیت جوش ‌پذیری آن هم ضعیف ‌تر است.

قطعات فولاد 1.0736 معمولاً بدون عملیات حرارتی و فقط با تمپرینگ برای رفع تنش استفاده می‌ شوند. فولادهای خوش تراش در درجه اول برای ساخت پیچ و مهره، قطعات خاص خودرو و ابزار مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

قیمت فولاد 1.0736

به طور کلی فولاد خوش تراش ۱۵ تا ۲۰ درصد از فولاد استاندارد گران ‌تر است اما با توجه به افزایش سرعت ماشینکاری، برش ‌های بزرگتر و عمر بیشتر، این افزایش قیمت جبران می ‌شود و می ‌توان استفاده از فولاد اتومات را یک انتخاب بهینه دانست.

رویه خرید از شرکت فولاد مهام بسیار آسان و در راستای ارائه بهترین خدمات به مشتریان عزیز می باشد. شما میتوانید با ارتباط با واحد فروش به یکی از روش های تماس تلفنی،و مراجعه حضوری اطلاعات اولیه خود شامل نام خانوادگی، نام شرکت، تلفن تماس و اطلاعات کالای درخواستی شامل نوع کالا(میلگرد)، جنس(فولاد 1.0736)، ابعاد و مقدار مورد نیاز خود را به اطلاع همکاران ما در واحد فروش برسانید.

مشاوران ما در شرکت فولاد مهام با بررسی کاربرد کالا، اطلاعات فنی مورد نیاز، موجودی کالا در بازار و جایگزین های مناسب تر به لجاظ فنی و قیمتی، بهترین پیشنهاد را در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می نمایند. در صورت تایید پیش فاکتور نهایی و واریز پیش پرداخت توسط مشتریان گرامی، صورت خروج کالا از انبار تهیه و کالای در خواستی جهت حمل آماده بارگیری می شود.

شماره تماس: 09121467006. 02166155249

آدرس جهت مراجعه حضوری: تهران شاداباد بلوار طاووس بلوک خرداد جنوبی پلاک  71

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =