آلیاژهای خاص و سوپرآلیاژها

اینکونل 600

آلیاژ اینکونل

آلیاژ اینکونل

آلیاژهای اینکونلInconel) یا  اینکونل 600 دربرابر اکسیداسیون مقاوم هستند. این آلیاژها توانایی حفظ یکپارچگی ساختاری را در دمای بالا دارند. چندین آلیاژ اینکونل Inconel وجود دارد. این آلیاژها در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که  که نیازمند خواصی هستند که به راحتی به خوردگی شدید یا خوردگی ناشی از آب خالص بالا و ترک ناشی از خوردگی نمی انجامد. در حالی که هر گونه تغییر در Inconel دارای ویژگی های منحصر به فرد است. این مساله، اینکونل ها را در شرایط مختلف موثر می‌سازد، اکثر این آلیاژها در صنایع شیمیایی استفاده می شود.

اینکونل اغلب دربرنامه های دریایی به دلیل مقاومت فوق العاده نسبت به کلرید سدیم (نمک) در دماهای مختلف استفاده می شود. بنابراین، برای فرایندهایی که از مکان نمکی یا کارخانه نمک در نزدیکی اقیانوس استفاده می کنند، اینکونل گزینه مناسبی است.

اینکونل برای مواردی که دما بسیار بالا است، مانند عملیات حرارتی استفاده می‌شود. ماده‌ای است که به طور خاص برای برخی از سخت ترین شرایط استفاده می‌شود. حتی در مقایسه با فولاد ضد زنگ، آلیاژ اینکونل Inconel دارای تحمل فوق العاده بالا برای گرمای شدید است.

آلیاژاینکونل دارای گریدهای 600، 601، 625، 690، 718، 722، و 903 است. آلیاژهای Inconel به طور گسترده به دلیل مقاومت در برابر خوردگی در هر دو محیط با دمای بالا و محیطی که آب وجود دارد، شناخته شده است. هر آلیاژ دارای مزایای خاص خود است، و هر یک در تعدادی از صنایع مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال، اینکونل 600 و 601 هر دو ابزار موثر در صنایع شیمیایی و صنایع غذایی هستند، در حالی که اینکونل  718 بیشتر در صنعت هوافضا در فضاپیماها و موتورهای موشک مورد استفاده قرار می گیرد.

inkonel600

قیمت آلیاژ اینکونل

به علت نواسانات بازار برای اطلاع دقیق از قیمت این محصول با شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

کاربرد آلیاژ اینکونل

 • صنایع خودروسازی، صنایع اسلحه سازی، صنایع هوایی و هوافضا
 • رایج در ساخت تیغه‌های توربین‌های گازی
 • محفظه احتراق در موشک جت یا توربین
 • سکوهای نفتی دریایی
 • شیرآلات و اتصالات با فشار بالای تانکرها
 • صنایع و فرایندهای شیمیایی و پتروشیمی
 • توربو شارژرها
 • قطعات تجهیزات هسته‌ای مثل رآکتورهای هسته‌ای
 • تجهیزات کنترل آلودگی
 • تجهیزات صنایع غذایی
 • تجهیزات نظامی و پیشرفته صنایع دفاعی

جوشکاری اینکونل

فرایند جوشکاری اغلب انواع آلیاژهای اینکونل به دلیل ایجاد ترک و جدایش ریزساختاری عناصر آلیاژی در منطقه متأثر از دما (HAZ) مشکل است. برای غلبه بر این مشکل چند آلیاژ خاص مثل اینکونل ۶۲۵ و اینکونل ۷۱۸ طراحی و توسعه یافته‌است. رایج‌ترین متدهای جوشکاری اینکونل‌ها،جوشکاری قوس تنگستن و جوشکاری اشعه الکترونی می‌باشد. اواخر ابداعات جدید در جوشکاری میکرولیزر پالسی نیز مورد توجه قرار گرفته‌است

ماشین کاری اینکونل

خصوصیات مکانیکی بی نظیر اینکونل‌ها باعث مشکلات ماشین کاری آن‌ها برای ساخت قطعات مورد استفاده در صنایع می‌شود و این فلزات را همانند بیشتر سوپرآلیاژها در رده مواد با خواص ماشین‌کاری ضعیف قرار می‌دهد. سختی و استحکام بالا در حین ماشین‌کاری و در دماهای بالا در منطقه برش موجب تغییر شکل پلاستیکی لبه برشی ابزار می‌گردد. بعلاوه این آلیاژها با پایه نیکل دارای ناخالصی‌های بسیار ساینده مانند ذرات کاربایدی (که موجب بالا رفتن مقاومت در برابر خزش می‌شود) هستند و در ضمن میل به کار سخت شدن در حین ماشین کاری دارند که موجب سایش ابزار می‌شوند؛ لذا ماشین‌کاری این آلیاژها به روش‌های سنتی بسیار مشکل است و رسیدن به یک کیفیت سطح مناسب در مواردی تقریباً غیرممکن می‌باشد. در این موارد می‌توان از روش‌های غیرسنتی مانند ماشین کاری تخلیه الکتریکی(EDM) و ماشین کاری الکتروشیمیایی(ECM) استفاده نمو

خرید آلیاژ اینکونل

برای خرید “آلیاژ اینکونل” و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =